Jak nakoupit

Objednávky přijímám na e-mailové adrese

iobojky@seznam.cz (nebo jumping.jet@seznam.cz). Kdo si neví rady, volá 603551270 (O2) nebo 733511227 (T-Mobile). Pokud vám neodpovím do 24 hodin, považujte email za nedoručený. Nestandardy konzultujte nejlépe telefonicky, je to nejrychlejší!

Při objednávce obojku uvádějte:

 • Plemeno, nebo kříženec čeho :-) , lépe doplňte informacemi o jeho dravosti.
 • Obvod krku psa – těsný (podle obr.1), zmáčkněte všechnu volnou kůži nebo chlupy, nenechávejte žádnou vůli. Uvádějte, pokud váš pes ještě roste!
 • Tuto míru pojistíte zadáním údaje z naměřené délky vašeho současného obojku (podle obr.2), měříte vzdálenost od trnu přezky k dírce, kterou zapínáte. Obojek mějte rozepnutý. Pokud měříte jiný typ obojku (třeba nylonový s trojzubcem) jen mi sdělte co jste měřili.
 • Šířku obojku, u rošířených obojků stačí údaj pro nejširší část.
 • Typ obojku (zapínací, vypouštěcí, stahovák…, rovný, rozšířený, oblý… – kdo nezadá, vyrobím dle vlastního úsudku).
 • U stahováků, polostahováků a předváděček také obvod přes hlavu a uši (podle obr.3). Přes uši nechte rezervu, aby šel obojek dobře přetáhnout.
 • Vsuvky nebo déčka na známky nedávám automaticky – uveďte do požadavků.
 • Barvu nebo barevné kombinace, můžete včetně nití a podšívek.
 • Pokud vybíráte zdobení, uveďte název modelu nebo kód výrobku.
 • Jiné kování než běžný pochrom, jiné tvary přezek.

Téměř všechny variace ornamentů a šití na obojcích lze kombinovat a aplikovat na jiné typy obojků než jsou vyobrazeny v nabídce. Pouze široké ornamenty nebo zdobení zabírající velkou plochu nejdou vtěsnat na malé nebo užší obojky. Vaše návrhy můžete konzultovat.

Při nákupu vodítka je nezbytné zadat:

 • Plemeno nebo velikost psa (kg), aby byla vhodně zvolena tloušťka kůže. Ideálně doplňte informacemi o jeho dravosti.
 • Délku, šířku aspoň přibližně (závisí na oku karabiny). Délka je včetně kování.
 • Barvu.
 • Kód výrobku, který je uveden v popisu u fotek, pokud jste vybrali konkrétně, pokud ne:
 • Preferenci tvaru, myšleno ploché, kulaté…
 • Počet kroužků na přepínání.
 • Jiné kování než je pochrom a typ karabiny, pokud není klasická.

Při nákupu předváděcího vodítka je délka od kraje ke kraji!

JAK NAKOUPIT

obr.1

JAK NAKOUPIT

obr.2

JAK NAKOUPIT

obr.3

Obojek musí padnout tak, aby si ho pes samovolně nepřetáhl přes hlavu a zároveň se neškrtil. Ideální je, aby u krku byla vůle maximálně na dva prsty. Podle vámi zadaného měření bude obojek zpracován tak, aby měl vůli vpřed i vzad. Pokud necháváte obojek psovi hodně volně, je třeba toto uvést v objednávce. Také berte v úvahu, že váš pes třeba právě vylínal. Při braní míry buďte pečliví, doporučuji měřit aspoň 3x a údaj zprůměrovat.

Obojek lze zhotovit na jakéhokoliv psa, vybírejte podle jeho potřeb a požadavků psovoda. Neobjednávejte zbytečně široké obojky, psům to nesluší a nemůže to pro ně být komfortní. To samé platí u vodítka, široké vodítko se špatně drží. Šířku výrobků je vždy lepší nahradit tloušťkou. Dostatečně pevná a silná kůže je bezpečná a přispívá k lepší ovladatelnosti psa.

Obojky s ozdobami jsou citlivé na poškození oděrem a špínu. Nejsou ale vyrobeny jen pro princezny :-) , jen nenechávejte psa aby si v něm hrál s ostatními psy. Zdobené obojky jsou choulostivé, ale ne nenositelné, jsou vyrobeny standardně z pevných materiálů a nemusíte se o ně bát.

Výrobky zasílám Českou poštou, platit lze předem na účet nebo dobírkou. Cena výrobků se navýší o poštovné dle aktuálního ceníku České pošty. Lze vyzvednout také osobně na adrese Krymlov 13, 281 63 Kostelec nad Černými lesy, nebo po domluvě dovézt na některé psí akce.

Kůži udržujte promašťováním speciálními prostředky pro ošetření kůže. V žádném případě nedoporučuji, aby se pes s koženým obojkem koupal. Vodítka ucouraná v mokré trávě velmi trpí a neošetřená můžou praskat. Životnost a kvalita kůže a kování se také snižuje např. pokud psovi obojek nikdy nesundáte.

Případné reklamace vyřizujte okamžitě. Reklamace se nevztahuje na škrábance a vrypy vzniklé používáním. Kování vybírám optimálně v souladu s nosností uvedenou výrobcem, a pokud se poškodí, nenesu za toto odpovědnost. Reklamovat nelze obojky se jmény a čísly, u kterých jsou špatně zadané údaje v objednávce.

Záruky výrobků jsou dané zákonem, na Stvrzence o zaplacení jsou uvedeny konkrétně, zvlášť na kůži a kování.

Osobní údaje, které mi poskytujete, zůstávájí pouze v mém archivu. Zaslané fotografie nezveřejňuji. Fotografie pro Facebook iObojky.cz zasíláte s vědomím, že je použiji pro propagaci mojí práce. Ke zveřejňování jmen si vždy vyžádám váš souhlas, pokud je neuvedete spolu.

cara

nahoru

zpět